ВО "Батьківщина" » Події » «Регіонали» знищують систему державних закупівель, ховаючи від очей виборців грошовий потік у 172 мільярди, - Шустік

«Регіонали» знищують систему державних закупівель, ховаючи від очей виборців грошовий потік у 172 мільярди, - Шустік

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 4822;  
  • Дата: 17-05-2011, 19:16;  
«Регіонали» знищують систему державних закупівель, ховаючи від очей виборців грошовий потік у 172 мільярди, - ШустікВ результаті ухвалення провладною більшістю закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель громадяни України не зможуть дізнатись про багатомільярдні оборудки високопосадовців, в рядах яких є мільярдери.

Про це заявила заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Олена Шустік.

«Закон щодо врегулювання питань проведення державних закупівель фактично скасовує закон про доступ до інформації в частині контролю за тендерними процедурами, оскільки ним скасовуються положення щодо оприлюднення інформації про результати проведення процедури закупівлі», - наголосила вона.

«Окрім того, скасовуються положення щодо оприлюднення інформації: про відхилення пропозиції конкурсних торгів, кваліфікаційної або цінової пропозиції, а також звітів про результати проведення процедури закупівлі, документація конкурсних торгів, протокол розкриття конкурсних пропозицій, інформація про відхилення конкурсних торгів тощо. Ми скоро взагалі не будемо знати, що відбувається в сфері державних закупівель», - заявила народний депутат.

«Державні закупівлі - придбання державними установами та підприємствами послуг та товарів за кошти держбюджету, або власні кошти держпідприємств, мовляв, це не гроші платників податків, а кошти саме підприємства. Тому директори можуть витрачати їх на свій розсуд», - сказала Шустік.

«Уряд Азарова вважає кошти держпідприємств приватними. Яскравим прикладом такого витрачання є держпідприємство в сфері Мін’юсту, яке минулого літа купило «мерседес» за мільйон!», - додала вона.

Народний депутат зазначила, що саме через держпідприємства та господарські товариства, в яких державна частка акцій перевищує 50 відсотків (наприклад, «Нафтогаз», «Укрнафта», «Дніпроенерго») проходить левова частка всіх «держзакупівельних» коштів.

«Офіційно за даними Держкомстату, у 2010 році на них припало 132 млрд грн. зі 172 мільярдів, які пройшли через державні тендери. Мова йде про дві третини всіх держзакупівель», - наголосила Олена Шустік.

Вона підкреслила, що уряд пропонує повністю виключити з-під дії закону державні та казенні підприємства, господарські товариства, в яких державна частка акцій перевищує 50 відсотків або держава має більшість в наглядовій раді товариства.

«А надалі регулювання їх закупівель має бути прописана окремою постановою уряду. Ця зміна прописується в частині змін до Господарського кодексу», - додала народний депутат.

Джерело БЮТ Кальченко

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Додатково по категорії


Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.


Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61