ВО "Батьківщина" » Партія » Партія «Батьківщина» - історія становлення

Партія «Батьківщина» - історія становлення

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 2053;  
  • Дата: 2-07-2014, 13:36;  
Сьогодні, після безславного розвалу Партії регіонів, партія «Батьківщина» залишилася найбільш потужною політичною силою в Україні, з найкраще розвиненою і реально діючою партійною структурою на місцях, в усіх регіонах України та найбільшою кількістю членів партії – більше 600 тисяч.

Ця політична сила має багатий політичний досвід і тривалу історію своєї діяльності, на відміну від решти українських партій-одноденок, які зараз множаться як гриби після дощу і так само швидко зникають.

«Батьківщина» як партія була заснована на установчому з’їзді 9 липня 1999 року на базі Всеукраїнської громадської організації «Союз миролюбних сил «Батьківщина», створеної ще у 1995 році.

Трохи раніше, навесні 1999 року за ініціативи народного депутата України Юлії Тимошенко у Верховній Раді була створена депутатська група «Батьківщина», члени якої згодом стали кістяком нової політичної сили.

16 вересня 1999 року Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» було зареєстроване в міністерстві юстиції України.

На другому з’їзді партії 18 грудня 1999 року головою «Батьківщини» була обрана Юлія Тимошенко, яка незмінно займає цей пост ось уже майже 15 років. Першим заступником голови партії став Олександр Турчинов, який на всі подальші роки став її надійним соратником і головною опорою.

Тоді ж, у грудні 99-го лідер «Батьківщини» була призначена віце-прем’єром з питань ПЕК в уряді Віктора Ющенка. На цій посаді Юлія Тимошенко навела елементарний порядок в енергетиці. Припинилися постійні відключення світла, було ліквідовано бартер та виведено з тіні багатомільярдні кошти, що дозволило погасити величезні борги по пенсіях і зарплатах, які накопичувались роками.

Своєю активністю Тимошенко серйозно зачепила інтереси олігархів, які були змушені ділитися своїми доходами від енергетики з державою. Вони їй цього не пробачили і змусили тодішнього президента Кучму звільнити опального віце-прем’єра, а згодом, у лютому 2001 року під абсолютно надуманими звинуваченнями посадили Юлію Тимошенко до СІЗО. Там вона провела 43 дні, аж поки суд не звільнив її, знявши всі звинувачення.

Вийшовши на волю, Юлія Тимошенко та партія «Батьківщина» перейшли у жорстку опозицію до режиму Кучми, взяли активну участь в акції «Україна без Кучми», а також у створенні Комітету національного порятунку.

На парламентських виборах 2002 року партія «Батьківщина» стала основою Блоку Юлії Тимошенко, до якого також увійшли партія «Собор», Українська соціал-демократична партія та Українська консервативна республіканська партія. На цих виборах БЮТ підтримали 7,24% виборців, хоча ще напередодні дня голосування соціологи «давали» йому не більше 4 відсотків. В результаті, Блок Юлії Тимошенко неочікувано для багатьох зайняв 4-е місце, отримавши 22 депутатських мандати.

У вересні 2002 року «Батьківщина» взяла активну участь у масових акціях протесту проти Леоніда Кучми «Повстань, Україно!», яку вважають провісницею «Помаранчевої революції».

На президентських виборах 2004 року «Батьківщина» підтримала Віктора Ющенка як єдиного кандидата від демократичних сил, а Юлія Тимошенко зняла свою кандидатуру на його користь. В подальшому, всі погодяться з тим, що саме лідер «Батьківщини» зіграла, по суті, вирішальну роль в перемозі Майдану та Ющенка над Януковичем.

У лютому 2005 року Юлія Тимошенко була призначена прем'єр-міністром України. Її уряд пропрацював по вересень 2005 року, коли «любі друзі», яким дуже не сподобалась активність та успіхи Тимошенко у виконанні передвиборчих обіцянок нового Президента, насамперед, щодо боротьби з корупцією, змусили Ющенка відправити весь склад Кабміну у відставку.

Виборці гідно оцінили діяльність Юлії Тимошенко на посту прем’єра і на парламентських виборах 2006 року «Батьківщина» у складі БЮТ продемонструвала приголомшливий результат – 22,7% і друге місце, збільшивши своє представництво у Верховній Раді більш ніж у п'ять разів – до 129 депутатів. З них 72 парламентарії – члени «Батьківщини». Через зраду соціалістів у новообраному парламенті не вдалося створити Коаліцію демократичних сил – тоді у так звану «Антикризову коаліцію» об’єдналися Партія регіонів, КПУ та СПУ, а БЮТ перейшов в опозицію до уряду Януковича.

На дострокових парламентських виборах 2007 року Блок Юлії Тимошенко у складі партії «Батьківщина», партії «Реформи та порядок» та Української соціал-демократичної партії ще більш покращив свій результат, отримавши 156 мандатів (30,71% голосів) та знову зайняв 2-е місце. Цього разу у Верховній Раді за результатами виборів була сформована Коаліція демократичних сил у складі фракцій БЮТ та Наша Україна-Народна Самооборона, яка вдруге обрала на посаду прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

У 2008 році партія «Батьківщина» стала асоційованим членом Європейської народної партії – найвпливовішої та найавторитетнішої політичної сили у Європейському парламенті. Крім «Батьківщини», з усіх українських партій асоційоване членство в ЄНП має лише Народний Рух України («Нашу Україну» європейці виключили у 2013 році, а УДАР має тільки статус спостерігача).

У 2009 році «Батьківщина» висунула Юлію Тимошенко кандидатом в президенти України на виборах 2010 року. Вона стала головним суперником Януковича. Однак, жорстка економічна криза, від якої тоді потерпав увесь світ, та зрада Ющенка не дозволили виграти ці вибори. Тим не менше, у другому турі за лідера «Батьківщини» проголосували більш, ніж 11,5 млн. українців, а розрив з Януковичем склав близько 3% голосів.

Непримиренна війна, яку Юлія Тимошенко довгий час вела з Януковичем, після того, як той захопив всю повноту влади, підім’явши під себе Конституцію, переросла у відверте політичне переслідування лідера «Батьківщини» через відкриття проти неї більше десятка кримінальних справ за абсолютно надуманими обвинуваченнями та, зрештою, у її ув’язнення на 2,5 роки за звинуваченням у так званій «газовій справі».

Після того, як Юлія Тимошенко опинилася за гратами, весь тягар відповідальності за діяльність і подальшу долю партії лягла на плечі першого заступника Тимошенко і її найближчого соратника Олександра Турчинова.

Оскільки перед парламентськими виборами 2012 року спеціально, щоб не допустити перемоги БЮТ, участь блоків політичних партій Янукович заборонив, «Батьківщина» вирішила об’єднатися з низкою інших демократичних сил і йти на вибори єдиним демократичним фронтом. В результаті, було створено Об’єднану опозицію «Батьківщина», куди крім ВО «Батьківщина» увійшло ще 7 політичних сил, у т.ч. Фронт змін, Народна самооборона, Громадянська позиція, Народний рух та інші. 23 квітня 2012 року Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк заявили про формування спільного списку кандидатів у депутати. Лідером об'єднаної опозиції керівники опозиційних партій одностайно визнали Юлію Тимошенко, керівником Ради Об'єднаної опозиції був призначений Арсеній Яценюк, а керівником Центрального виборчого штабу Олександр Турчинов. За підсумками виборів ОО «Батьківщина» зайняла друге місце, отримавши 25,5% голосів виборців, що в умовах тотального адмінресурсу та масових фальсифікацій фактично означало перемогу.

За оцінками незалежних спостерігачів, саме «Батьківщина» на сьогоднішній день, з-поміж решти партій, має найкращу професіональну команду – фахівців, які зарекомендували себе у різних сферах, а тому здатних на практиці забезпечити в державі порядок, її економічне та соціальне реформування. Не дарма ж ключові пости у нинішньому уряді, який зараз по суті реанімує країну, займають саме представники «Батьківщини» - інші партії не змогли запропонувати кращих кандидатур та просто побоялися взяти на себе відповідальність за долю країни в надзвичайно складні часи.

За всю свою політичну історію партія «Батьківщина», чи то при владі, чи в опозиції, ніколи не зраджувала виборців та не відступала від своїх засадничих принципів. Це чи не єдина політична сила в країні, яка ніколи не співпрацювала з антинародними режимами – спочатку Кучми, а потім Януковича, і завжди перебувала в жорсткій опозиції до них. Водночас, перебуваючи при владі, саме два уряди Юлії Тимошенко зробили для поліпшення життя простих людей більше, ніж усі уряди Незалежної України разом узяті.

Саме «Батьківщина» через свою принципову позицію і небажання домовлятись з доморощеними українськими диктаторами Кучмою і Януковичем найбільше постраждала від політичних репресій і кримінальних переслідувань. Причому гонінням піддавалися, як рядові члени партії, так і її лідери, і навіть члени родин партійців.

Загалом, партію «Батьківщина» можна сміливо називати «партією Майдану». Адже саме ця політична сила, її лідери та активісти брали пряму і найбільш активну участь в обох українських революціях – у 2004 році у Помаранчевій і у 2013-2014 в Революції Гідності. Депутати від «Батьківщини», ризикуючи свободою і життям, очолили організаційні структури другого Майдану, стали його комендантами з перших днів протистоянь, коли до перемоги було ще дуже далеко і вона була зовсім неочевидною. Проти них порушували кримінальні справи, погрожували і шантажували, арештовували майно, спалювали машини, але вони вистояли і в результаті народ переміг.

Після перемоги Революції Гідності і втечі Януковича, в найтяжчі для країни дні, коли все валилося, економіка була на грані дефолту, а Путін оголосив війну і почав окупацію Криму, саме представники «Батьківщини», на відміну від своїх колег по тодішній опозиції (зокрема й П. Порошенка, який відмовився від посади спікера і в.о. президента), не побоялися взяти на себе відповідальність за державу і зайняти ключові пости. Як показав час, справитись із тією катастрофічною ситуацією краще, ніж «Уряду камікадзе» та в.о. Президента і голови ВР від «Батьківщини», навряд чи комусь би вдалося.

Керівництво «Батьківщини» добре усвідомлює, що в сучасних українських постреволюційних реаліях досягнення нових політичних перемог неможливе без реформування, оновлення та модернізації партії. Тому «Батьківщина» обов’язково проведе роботу над помилками та піде на вибори із оновленою командою (в тому числі із представників Майдану), конструктивною і проєвропейською програмою дій і реформування України.
admin подобається це.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.

Додати коментар


Ваше ім"я:*
Ваш E-Mail:*

Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 30

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61