ВО "Батьківщина" » Події » Події в Україні » Заява Заступника голови партії «Батьківщина» Григорія Немирі щодо початку головування України в Раді Європи

Заява Заступника голови партії «Батьківщина» Григорія Немирі щодо початку головування України в Раді Європи

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 5005;  
  • Дата: 11-05-2011, 17:48;  
Заява Заступника голови партії «Батьківщина» Григорія Немирі щодо початку головування України в Раді ЄвропиЗаява Заступника голови партії «Батьківщина» Григорія Немирі щодо початку головування України в Раді Європи:

- Сьогодні на міністерській конференції в Стамбулі Україна розпочинає головування в Комітеті Міністрів Ради Європи – найвищому міжурядовому органі цієї Організації. Це перше головування України з часу її вступу в Раду Європи в 1995 році. Воно триватиме шість місяців і є ротаційним – відповідно до англійського алфавіту.

На жаль, українська влада не спромоглася наблизитися до виконання обов’язків та зобов’язань, що випливають з членства України в Раді Європи. Це - попри гучні декларації про наміри не лише досягнути прогресу в цьому напрямі, але й завершити моніторинг, що ведеться Парламентською Асамблеєю Ради Європи.

Президентом Януковичем було схвалено відповідний План дій та надано низку доручень Уряду більше ніж рік тому. З 22 доручень, які Янукович дав органам влади 30 квітня 2010 р. після свого візиту в Страсбург, лише три були повністю виконанні, а ще три виконанні частково (при цьому жодне з них - вчасно). Прогрес з виконанням решти доручень, на жаль, є мінімальним, якщо взагалі наявним.

Водночас мало місце подальше погіршення ситуації з виконанням на практиці українською владою зобов’язань, взятих на себе Україною при вступі до Ради Європи та обов’язків, що випливають із Статуту цієї Організації.

Гіркою іронією є те, що чинна влада визначила пріоритетами свого головування «зміцнення і розвиток місцевої демократії» та «права людини і верховенство права в контексті демократії і стабільності в Європі» На фоні ганебних місцевих виборів 2010, що не відповідали більшості міжнародних стандартів ОБСЄ та Ради Європи, та тотального падіння в усіх, без виключення, міжнародних рейтингах подібні помпезні декларації є черговою демонстрацією фасадної «потьомкінської демократії».

За рік підготовки до головування органи державної влади України не змогли досягнути реального прогресу і виправити системні вади української правової системи з тим, щоб зупинити тисячі заяв українських громадян до Європейської суду з прав людини. Україна продовжує входити до п’ятірки “лідерів” серед 47 країн Ради Європи за цим показником.

Партія «Батьківщина» вважає, що головування в найстарішій панєвропейській міжнародній організації, що є лідером у сфері стандартів щодо прав людини, плюралістичної демократії та верховенства права, накладає додаткові обов’язки на керівництво України.

Влада не може і не має права вибірково застосовувати кримінальне право для переслідування політичних опонентів та перешкоджання діяльності опозиції, маніпулювати виборчим законодавством, обмежувати свободу мирних зібрань, використовувати службу безпеки для залякування громадських активістів, встановлювати контроль виконавчої влади над судами.

Вибіркове і несправедливе правосуддя та зловживання системою кримінального правосуддя є прямим порушенням Статті 6 Європейської конвенції з прав людини.

Партія «Батьківщина» вимагає від чинної влади припинити декларувати «на експорт» свою «відданість» цінностям прав людини, демократії та верховенства права і розпочати їх практикувати всередині України. Тимошенко Олена Шустік

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Додатково по категорії


Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.


Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61