ВО "Батьківщина" » Події » Події в Україні » Аптечні полички з 1 березня

Аптечні полички з 1 березня

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 4856;  
  • Дата: 21-02-2013, 10:45;  
Останнім часом центральні телеканали регулярно виплескують на екрани драматичні сюжети, пов’язані з тривожним очікуванням людей різних категорій захворювань дня 1 березня. Саме цього дня набуває чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміну "активний фармацевтичний інгредієнт", ухвалений Верховною Радою 4 липня минулого року.
На перший погляд, мотиви його впровадження виглядають цілком шляхетно — закон має зупинити вал імпортних фармацевтичних підробок, що заполонив, як стверджують урядовці й експерти, українські аптеки і підвищити таким чином вимоги до якості медикаментів та слугувати дієвим стимулом до збільшення асортименту вітчизняної фарміндустрії. Але, як кажуть, дорога до пекла застелена благими намірами…

ВІЛ-інфіковані, діабетики, сердечники, онкохворі тощо, життя яких у повному сенсі залежить від щоденного прийому конкретного імпортного препарату, б’ють на сполох — за такий короткий період українські виробники ліків не здатні забезпечити випуск аналогічної до імпортної продукції. А імпортна, через завищені вимоги до ліцензування, просто не потрапить вчасно до аптечних мереж. От і спустошують нині наполохані хворі аптечні полички…

"Подібного глупства і нехтування долями українських громадян з боку рідного українського уряду я ще не зустрічав", — заявив Лев Браґінський, директор тутешніх аптечних мереж Лікувально-діагностичного центру "Ескулап", до якого ми звернулися з проханням прокоментувати ситуацію, що склалася, у проекції на Світловодськ.


Якщо не заглиблюватись у питання, продовжив він після своєї емоційної репліки, і якщо сприймати запевняння можновладців на віру, то немає підстав для ґвалту — ліцензування імпорту розповсюджена світова практика, яка забезпечує якість і відповідність вимогам реєстраційних характеристик медикаментів. Але у нас — все не слава Богу… З 1 березня всі імпортери повинні мати нову ліценцію — без неї ліки не зможуть перетнути державний кордон. Але, наголошує Браґінський, де брати оту ліцензію ніхто толком не пояснив. Не було ухвалено й ліцензійних умов і більш того — не визначено й сам орган ліцензування. Головний "ескулапівець", який ретельно відслідковує навкололіцензійну чехарду, процитував заяву на одному із українських телеканалів голови Держслужби з лікарських засобів України Олексія Соловйова про те, що очолювана ним установа не готова видавати з 1 березня означені ліцензії, тому введення у дію даного закону треба відтермінувати.

А "ларчик", за словами Браґінського, відкривається досить просто — на урядовому і наближеному до урядового рівнях точиться запекла конкурентна боротьба між кількома фармакологічними угрупуваннями, які керуються, передусім, шкурними інтересами. І обговорюване нами питання ліцензування — не єдиний приклад цієї боротьби… Не так давно її жертвою стали аптечні кіоски. Це призвело до того, що села лишилися медикаментозного забезпечення. Адже згідно введених норм, медикаменти мають реалізовуватись у спеціалізованих приміщеннях, площею не менше 50 квадратних метрів. До цього ліками в селах торгували на невеличких орендованих, наприклад, у крамниць, площах. А спеціалізоване приміщення та ще й у 50 "квадратів" є абсолютно нерентабельним і збитковим. От і не стало кіосків. І на селах завили від відчаю. І не лише на селах. У тому ж таки Табурищі, також. Браґінський каже, що місцеві депутати від цього мікрорайону буквально завалили його вимогами торгувати там ліками.

"Нехай би самі попробували утримати приміщення у 50 квадратних метрів", — каже головний "ескулапівець".

Така чортівня по всій Україні призвела до того, що з цього приводу вже двічі збирався Кабмін, де, зокрема, звучав заклик зобов’язати(!) "аптечних" бізнесменів знову розпочинати торгувати медикаментами у селах.

…Один "полюс" цієї колотнечі очолює нинішній міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова — вона ратує за збереження нині діючої практики ввезення імпортованих ліків. На іншому — нинішній прем’єр-міністр Микола Азаров. Ним рухає головним чином пошук додаткових джерел поповнення бюджетних авуарів. І перетягування "ковдри" саме на вітчизняного товаровиробника має створити оці самі бюджетні джерела поповнення. Але, продовжив Браґінський, Азаров чи-то не знає, чи-то нехтує даними про те, що чимало імпортних ліків (так званий "критичний імпорт") є по суті унікальними препаратами і випуск аналогу вітчизняним виробником буде скидатись завше на жалюгідну пародію.

"Уже і без цього у нас чимало таких вітчизняних препаратів, лікування якими призводить до ще більш загрозливих побічних ускладнень", — підкреслив наш співрозмовник, який, як фахівець у фармгалузі уважно вивчав новий закон, а також — його підзаконні акти.

Вони (підзаконні акти), за його словами, ще більш тупіші, ніж сам закон. Наприклад, там прописано, що імпортер-постачальник ліків несе відповідальність за їхню якість.

"Ви розумієте, яке глупство? Якщо я, наприклад, завіз у країну партію бракованих автомобілів, то, виявляється, не виробник несе відповідальність, а я. Якщо спроектувати це на ліки, то той, хто ввозить в Україну зобов’язаний "прогнати" всю партію через лабораторії, які, не секрет, прямо чи побічно належать владним бонзам. Мало того, що за ці аналізи треба буде сплатити чималі кошти. А бажаний результат, як відомо, і пришвидшення темпів тестування, аби не "зависали" обігові кошти, можна отримати завдяки відповідним корупційним схемам. Уявляєте, на які казкові надприбутки вони там розраховують!?", — знову збурився Браґінський.


Але крупні імпортери (а це, за його словами, 5-6 фірм) вирішили не грати за кабальними Кабмінівськими правилами і тимчасово згорнути свою діяльність — мов, подивимось на ваші нововведення, коли залежні від імпортних ліків люди почнуть масово вимирати. Ось тому-то кинуті напризволяще хворі, рятуючи самі себе, кинулись до аптек. На прикладі "Ескулапу", підсумував свою, непозбавлену емоцій розмову Браґінський, реалізація медикаментів зросла, щонайменше, у півтора рази. А щодо прогнозів, то тут головний "ескулапівець" відповів одним єдиним словом: "Непередбачувано!"

Ну, а ми зі свого боку, спробуємо завершити на більш оптимістичній ноті. Підставою для цього може прислужитись нещодавня заява прем’єра Азарова, цитуємо дослівно:
"Пацієнт повинен прийти до аптеки й купити той препарат, який хоче, який звик бачити на прилавках. Ситуація, коли звичний для людей асортимент ліків можуть скоротити, неможлива".


Віталій Асауленко Кальченко


Джерело .Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
 (голосов: 0)

Додатково по категорії


Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.

Додати коментар


Ваше ім"я:*
Ваш E-Mail:*

Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61