ВО "Батьківщина" » Партія » Правова позиція юридичного департаменту ВО «Батьківщина»

Правова позиція юридичного департаменту ВО «Батьківщина»

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 5061;  
  • Дата: 4-05-2011, 17:26;  
Правова позиція юридичного департаменту ВО «Батьківщина»Відповідно до вимог ст. 44, 47 КПК України Юлія Тимошенко подала слідчому заяву про допуск в якості захисника у порушеній проти неї кримінальній справі спеціаліста в галузі права, народного депутата України Власенка Сергія Володимировича.

Заява про допуск захисника була мотивована, зокрема, рішенням Конституційного суду України від 16 листопада 2000 року у справі № 13-рп/2000.

Відповідно до частини 8 п.5 цього рішення Конституційного суду України "міжнародно-правові акти передбачають право кожного обвинуваченого захищати себе особисто або через вільно вибраного ним на власний розсуд захисника з-поміж юристів, які можуть надати ефективний правовий захист. Ці положення міжнародно-правових актів щодо права фізичної особи на захист від обвинувачення відтворені у положеннях частини першої статті 59 Конституції України, які закріплюють право кожної фізичної особи на правову допомогу і право вільного вибору захисника з метою захисту від обвинувачення".

Заява про допуск захисника також була мотивована тим, що норма п.5 частини 1 ст.3 Закону України "Про статус народного депутата України" забороняє народним депутатам України займатись адвокатською діяльністю. Саме тому станом на сьогодні Власенко С.В. не здійснює та під час захисту Тимошенко Ю.В. не буде здійснювати адвокатської діяльності, оскільки є народним депутатом України.

Відповідно до вимог статті 44 КПК України захисниками можуть бути адвокати, інші спеціалісти в галузі права, близькі родичі.

Відповідно до вимог ст. 5 Закону України "Про адвокатуру" адвокатською діяльністю займаються лише адвокати. Ані інші спеціалісти в галузі права (які не мають свідоцтва на право на заняття адвокатською діяльністю), ані близькі родичі обвинуваченого, підсудного і т.д. (які, до речі, згідно із КПК України, навіть не зобов’язані мати будь-якої юридичної освіти) не здійснюють та не можуть здійснювати адвокатської діяльності, будучи захисниками в кримінальному процесі.

Зазначеної позиції притримується і Конституційний суд України в рішенні від 16 листопада 2000 року у справі № 13-рп/2000 ("Справа Солдатова").

Відповідно до висновків, викладених у резолютивній частині вищезазначеного рішення Конституційного суду України, "кожен є вільним у виборі захисника своїх прав", в аспекті конституційного звернення громадянина Солдатова Г.І. це треба розуміти як конституційне право підозрюваного, обвинуваченого і підсудного при захисті від обвинувачення та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з метою отримання правової допомоги вибирати захисником своїх прав особу, яка є фахівцем у галузі права і за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи".

Вищенаведене свідчить про те, що поняття "адвокатська діяльність" не є тотожнім поняттю здійснення функцій захисника в кримінальному процесі та не є тотожнім поняттю надання правової допомоги. Таким чином, здійснюючи дії із захисту Юлії Тимошенко та надаючи правову допомогу у якості не адвоката, а "іншого спеціаліста в галузі права" (як це зазначалось в заяві про допуск), народний депутат України Власенко Сергій Володимирович не буде здійснювати адвокатської діяльності та, відповідно, на ці дії не будуть розповсюджуватись обмеження та заборони, передбачені пп.5 част.1 ст. 3 Закону України "Про статус народного депутата України".

Юридичний департамент ВО «Батьківщина» нагадує, що Юлія Тимошенко є членом і головою політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Відповідно до статті 20 Закону України "Про об’єднання громадян" (а відповідно до статті 2 Закону України "Про об’єднання громадян"" політична партія є різновидом об’єднань громадян) та статті 3.2 статуту партії, одним із завдань партії є захист прав та охоронюваних інтересів її членів. Своєю довіреністю "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" уповноважило народного депутата України Власенка Сергія Володимировича на виконання вищезазначеної статті закону та статуту партії: бути захисником Юлії Тимошенко під час досудового розслідування кримінальної справи.

До заяви, поданої на ім’я слідчого, були додані диплом про вищу юридичну освіту Власенка С.В. та копія довіреності від "ВО "Батьківщина".

Подана Юлією Тимошенко заява про допуск Власенка С.В. у якості її захисника-спеціаліста в галузі права, який діє на підставі доручення політичної партії «ВО «Батьківщина», повністю відповідає вимогам кримінально-процесуального закону та Рішенню Конституційного суду України від 16 листопада 2000 року у справі № 13-рп/2000 ("Справа Солдатова").

На підставі вищенаведеного юридичний департамент ВО «Батьківщина» вважає за необхідне зазначити, що не допускаючи народного депутата України Власенка С.В. до захисту Тимошенко Юлії Володимирівни у кримінальній справі № 49-3151, Генеральна прокуратура України брутально порушує чинне законодавство України та право людини на захист від надуманого кримінального переслідування, гарантоване Конституцією України та чинними міжнародними угодами та зобов’язаннями України.

Джерело

Тимошенко Тимошенко

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Додатково по категорії


Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.


Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 29

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61