ВО "Батьківщина" » Події » Влада хоче обмежити соціальний захист чорнобильців

Влада хоче обмежити соціальний захист чорнобильців

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 5828;  
  • Дата: 27-04-2011, 07:55;  
Влада хоче обмежити соціальний захист чорнобильців25 років тому наша держава зазнала страшної радіаційної трагедії. Український Чорнобиль став гірким уроком для людей всього світу, тільки не для нашої влади. Якби не старався Янукович вшановувати цей день, мільони пострадавших на ЧАЕС є обмеженими соціальним захистом, який гарантований Конституцією України.

Законопроект р. № 7562 під назвою «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» повністю переписав "чорнобильське" законодавство. Такий урядовий документ є спробою звузити права, гарантовані Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що прямо суперечить Конституції України, частина 3 статті 22 якої передбачає таке: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

З прийняттям цього закону найбільше постраждають українці, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Раніше в законодавстві про соціальний захист чорнобильців було прописано, що розмір соціальної виплати збільшується, коли збільшується пенсія чи зарплата, то тепер цю норму замінили у законі фразою – «згідно постанов Кабінету Міністрів України». Кабмін вручну регулюватиме розмір соціальних виплат, тобто вони можуть заплати і 5 і 50 гривень!

Потерпілі від чорнобильської катастрофи мають право «на отримання позачергових щорічних безкоштовних санаторно-курортних путівок або, за їх побажанням, на отримання грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні. Уряд Азарова переписав це формулювання, забравши слово – «щорічна» і тепер відпустка може надаватись раз на 5, 10 або 100 років.

На сьогодні родинам з дітьми від 7 до 16 років, які проживають на забруднених територіях, передбачена допомога виплачується в подвійному розмірі. Натомість уряд викреслює цю норму і визначає розмір допомоги самостійно. Розмір підвищеної стипендії для дітей «чорнобильців» також залежитиме від того ж кабміну.

Проект закону Азарова не відповідає засадам реформування пільг, він не пов'язаний з основними нормативно-правовими актами, відповідно до яких відбувається процес реформування системи пільг, він містить багато відсилочних положень, які надають уряду самостійно врегулювати ці відносини, і невідомо, як ними скористається цей орган влади.

В 25-ті роковини катастрофи влада залишила чорнобильців напризволяще, вони отримали від влади «покращення життя вже сьогодні». Під приводом того, що багато хто звертається до Європейського суду з прав людини, пільги та соціальні виплати просто скасували!

Фракція «БЮТ – Батьківщина» вимагає від Януковича, провести обіцяні зміни та взяти на особистий контроль питання забезпечення належного рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Джерело БЮТ Вибори
admin подобається це.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Додатково по категорії


Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.


Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61