ВО "Батьківщина" » Події » Події в Україні » Голодна смерть малого бізнесу не за горами

Голодна смерть малого бізнесу не за горами

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 4728;  
  • Дата: 13-02-2012, 14:55;  
Грошей на заробітну плату бюджетникам у казні залишилося на півроку, а це означає, що через п'ять місяців ми залишимося без покупців!

Органи місцевого самоврядування в паніці. У процесі формування регіональних бюджетів виявилося, що вже через лічені місяці можуть бути повністю заморожені соціальні виплати, в тому числі і грошове утримання вчителів, медиків, працівників комунальних підприємств, служб та організацій. Найбільш лякає те, що Азаров, незважаючи на доручення Януовича місячної давності, не поспішає перекроювати головний фінансовий розклад. Діра настільки велика, що кроїти просто нема з чого.

У той же час Держслужба статистики продовжує радувати громадян «вражаючим зростанням» народного добробуту. Якщо вірити офіційній статистиці, в грудні 2011 року громадяни отримали (у розрахунку на середню зарплату) на 327 грн більше, ніж у листопаді, і на 426 грн більше, ніж у грудні 2010 року. А реальна середньорічна зарплата збільшилася аж на 8,7%! Між тим експерти ООН вважають, що за межею бідності живуть четверо з п'яти українців, тобто 80% громадян! Крім того, реальні цифри доходів населення разюче суперечать пропаганді, що продукується Держкомстатом. Наприклад, середню грудневу зарплату офіційна статистика оцінює в діапазоні від 2169 грн (в Тернопільській області) до 4819 грн (в Києві). Насправді під пропагандистську демагогію про зростання доходів населення в тій же столиці бюджетникам під Новий рік обрізали всі доплати і надбавки, залишивши жалюгідне платню, однакову в середньому півтора мінімальним зарплатам. Що ж тоді відбувається на місцях?!

А на місцях бюджетників, схоже, і зовсім чекає голодна смерть. Після прийняття держбюджету в регіонах почали зводити свій фінансовий баланс. З'ясувалося, що у консолідованих кошторисі існує величезний дефіцит коштів на виконання органами місцевого самоврядування так званих делегованих повноважень, до яких відносяться освіта, охорона здоров'я, соціальна сфера, культура, спорт і т.д. За оцінками Асоціації міст України, брак складає мінімум 20%, або 12 млрд грн. З них 6 млрд не вистачає на зарплату.

За оцінками економістів, до виникнення такого істотного дефіциту привів крайній непрофесіоналізм укладачів бюджету. Насамперед Міністерство фінансів не врахувало підвищення на 40% (з 773 грн до 1073 грн) найнижчих окладів Єдиної тарифної сітки, на основі яких і розраховуються ставки бюджетників. Тому обіцяного Азаровим підвищення зарплати в п'ять етапів на протязі 2012 року не відбудеться. Навіть на оплату праці чиновників місцевих держадміністрацій грошей вистачає тільки на 5-6 місяців поточного року!

Крім того, експерти звертають увагу на крайню нереалістичність закладених до держбюджету надходжень від місцевих податків і зборів. Зокрема, Кабмін очікує від земельного податку 12 млрд грн, в той час як за 6 місяців минулого року на місцях вдалося зібрати всього 1,6 млрд. Також фахівці називають недосяжною суму надходжень до місцевих бюджетів від податку на прибуток підприємств комунальної власності (0, 7 млрд грн). Ну а виручка в 2,1 млрд грн від продажу землі сільгосппризначення - взагалі утопія, якщо звичайно ж вірити обіцянкам влади не продавати землю, по крайней мере, до виборів. Є ще одна сумнівна рядок доходів, прописаних для місцевої влади, - 1 млрд грн від продажу комунального майна. Останнє вже фактично розбазарили!

Фахівці Асоціації міст прогнозують також недонадходження 0,6 млрд грн від оподаткування малого бізнесу через обвального зменшення кількості суб'єктів підприємницької діяльності. У той же час державні субвенції чи дотації за багатьма статтями видатків місцевих бюджетів або не передбачені взагалі, або складають копійки. Приміром, на субсидування комунальної сфери не вистачає мінімум 11 млрд грн. На компенсацію тарифної різниці в сфері ЖКГ - 7 млрд грн. На покриття соціальних пільг, включаючи проїзд у транспорті, - 1 млрд грн.

Таким чином, держава не здатна фінансувати найширший спектр напрямків життєдіяльності областей, міст і сіл. І в цьому зв'язку на місцях почалася паніка, хвилі якої докотилися до столиці. Щоб хоч якось погасити черговий скандал, Янукович зажадав від Кабміну в терміновому порядку до кінця січня переглянути фінансовий розклад на 2012 рік. Але січень уже давно пройшов, а віз і нині там. Чому? Відповідей може бути безліч. У тому числі логічно виглядає і така версія: влада, звичайно ж, знайде гроші на зарплати. Але ось отримають їх лише ті округи, виборці яких продовжують хоч мало-мальськи вірити в «покращення» від «доброго батюшки-царя».

Олександр КАРПЕЦЬ
«Вечерние Вести» Вибори Сергій Василюк

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Додатково по категорії


Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.

Додати коментар


Ваше ім"я:*
Ваш E-Mail:*

Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61