ВО "Батьківщина" » Події » Таємниці "РосУкрЕнерго" строку давності не мають

Таємниці "РосУкрЕнерго" строку давності не мають

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 4676;  
  • Дата: 15-08-2011, 21:24;  
Таємниці "РосУкрЕнерго" строку давності не маютьЯнукович погано "жартує" з Росією

ПРИНАЙМНІ, ТАК ВВАЖАЮТЬ У РОСІЇ, НАТЯКАЮЧИ ЯНУКОВИЧУ, ЩО В ЙОГО ПОДАЛЬШІЙ ПОЛІТИЧНІЙ КАР'ЄРІ РЕІНКАРНАЦІЯ ФІРТАША МОЖЕ СТАТИ НАЙДРАМАТИЧНІШИМ МОМЕНТОМ

«У нас багато тем для розмови. Тому вона повинна бути відвертою, прямою і дружньою ». Так анонсував 11 серпня в Сочі чергові переговори з українським колегою Віктором Януковичем президент РФ Дмитро Медведєв. Наш гарант в черговий раз зазнав фіаско. Буквально напередодні цього візиту він заявляв, що в інтересах обох країн має бути знайдений компроміс у питаннях ціни імпортованого газу. Але газом в Сочі і не пахло.

Вибухонебезпечні викрутаси

Одне з насторожуючих Москву рішень Януковича - реанімувати розслідування обставин звільнення з газового ринку України у 2009 році компанії RosUkrEnergo (RUE). Точніше, глава держави вирішив зробити цю реанімацію під виглядом судового розгляду дій своїх політичних опонентів, які видворили спекулятивну компанію Фірташа з ринку Україні та РФ.

Для Кремля в такому «викрутасі» був зловісний натяк. Цілком можливо, що він стане трагічним або для самого Януковича, або для людей, які його на це напоумили. Справа в тому, що з моменту створення RUE (з 2004го по 2007 рік) його беззмінним виконавчим директором був нинішній начальник контрольного управління Адміністрації президента РФ Костянтин Чуйченко. Він - однокурсник Дмитра Медведєва по навчанню в ЛДУ. Потім в 1992 році Чуйченко закінчив Червонопрапорний інститут Служби зовнішньої розвідки РФ, який раніше іменувався Червонопрапорним інститутом КДБ імені Юрія Андропова. Крім президента РФ, ще одним статусним однокурсником Чуйченко по навчанню в ЛДУ є Ігор Єлісєєв, заступник голови правління «Газпромбанку» Андрія Акімова - юридично першою і головною фігурою в процесі створення RUE.
Підпис Акімова як глави банку з повноваженнями власника 50% акцій RUE є в установчих документах цієї компанії першою. Правда, йому довелося піти зі складу координаційної ради компанії після вбивства в Лондоні Олександра Литвиненка. Книга якого «Лубянське злочинне угруповання» була однією з причин його фізичного усунення, вважає європейська преса. Якщо вірити мемуарам, в
1959-1969 роках Акімов і Путін були шкільними друзями. У 1974-1984 роках однокласники увійшли в число найбільш перспективних, як вважалося, фахівців 4го і 3го відділів Першого головного управління КДБ СРСР. Путін цей період відпрацював в тодішній комуністичній Східній Німеччині, де відзначився за вдале вербування високопоставлених менеджерів Західної Німеччини. Цими агентами є працюючі досі директори підприємств фінансової групи KommerzbankBASFWhintershall. Корпорації кредитували проекти будівництва газопроводів з Сибіру, ​​і за перекуп їх керівництва перспективного Путіна, як говорилося, «помітила» партія. Її політика полягала в тому, щоб будівництво газопроводів орієнтувалося на зменшення залежності Європейського союзу від «підступних» енергетичних корпорацій США, посилюючи газову залежність ЄС від нібито менш підступного СРСР.

Язик від Москви відвів

Кар'єра Акімова в період становлення агентурної кар'єри Путіна виглядала більш складною і базувалася на фінансах. За офіційною біографією, всі ці роки він «працював у закордонних філіях різних радянських установ і відомств» в князівстві Ліхтенштейн, Австрії та Німеччини. У 1985-1987 роках перевівся до Цюріха (Швейцарія), де зайняв посаду начальника відділу фінансових операцій та заступника члена правління відділення Внешторгбанка СРСР (ВТБ). У 1987 році Акімов був призначений на пост глави правління австрійського Donau Bank AG, одного з 11 так званих «спеціальних» зарубіжних підрозділів цього державного «совзагранбанка». Напередодні розпаду СРСР, в 1990 році, правління ВТБ за наполяганням компетентних органів прийняло рішення підвищити Акімова з посади голови правління тоді повністю державного Donau Bank. Він очолив приватну австрійську холдінгкомпанію IMAG Investment Management & Advisory Group GmbH. Ця дочірня структура Donau Bank було створено за постановою Вищої економічної ради при Президії Верховної Ради РФ «Про заходи щодо залучення кредитів та інвестицій в російську економіку». На посаді голови IMAG Акімов працював у 1990-1997 роках. В цей же час на ниву залучення кредитів у РФ став і колега Акімова Володимир Путін. В якості цивільного фахівця він був введений до складу правління ідентичною IMAG за функціями зарубіжної російської компанії - німецької SPAG St. Petersburg Immobilien und Beteiligungs AG.

На початку сходження політичної зірки Володимира Путіна обидва однокласника покинули директорські пости в компаніях IMAG і SPAG. У Акімова розпочався черговий кар'єрний ріст. Він був висунутий тодішнім президентом Путіним і головою наглядової ради «Газпрому» Дмитром Медведєвим на посаду голови правління «Газпромбанку». У 2004 році Акімов очолив «газпромівську» страхову компанію
«СОГАЗ», і з літа того ж року від імені банку став далеко не рядовим членом Координаційної ради RosUkrEnergo (RUE).

Особливий статус Акімова пояснювався досить просто. Він мав генеральну довіреність на представлення власника 50% частки цієї компанії від імені ВАТ «Газпром». Власне, тому його підпис у документах про створення RUE і стояла першою. Власником решти 50% статутного фонду були знеособлені (до пори до часу) австрійські компанії Centragas Holding і ARosGas. З ними було складніше, ніж з Акімовим. У 2004 році «Газпром» відгукувався про них сухо. Ніби йшлося не про газовому бізнесі, а про справи набагато більш важливих: «Як прямих і довірених власників цієї частки в RUE виступає ряд громадян України, які займають керівні посади в комерційних структурах, що працюють на території РФ», - викладали коментарі російської газової монополії. Проте вже через рік (у 2006м) замість «ряду громадян» єдиновладним господарем Centragas Holding і ARosGas ні з того ні з сього вирішив назвати себе Дмитро Фірташ. Він запевняв пресу, що від 5% до 10% має його партнер Іван Фурсін. Але двоє - це, погодьтеся, ніяк не «ряд громадян». І вийшло не дуже красиво в очах світової громадськості: хтось щодо «ряду громадян» брехав - або «Газпром», або вказаний український інвестор.

Ясна річ, що самоуправство або довгий язик Фірташа не могли сподобатися Кремлю. І це стало однією з інших, більш суттєвих причин для усунення Путіним зарвався газового посередника.

Настав час дістати скелети з шафи

Всі ці деталі створення RUE, як здавалося, почали безповоротно йти в історію 2009 року, коли Володимир Путін і Юлія Тимошенко вирішили видалити цю компанію з украінскороссійской газової торгівлі. І забути про неї назавжди. Але в 2010 році справа прийняла новий оберт. Новий Президент України Віктор Янукович з перших днів правління почав нетерпляче повертати Дмитра Фірташа на газовий ринок. Число його призначенців в українських спецслужбах, міністерствах, державних компаніях обчислювалося десятками персон. Спочатку реакція Москви була дипломатичною. Янукович просто побачив в один прекрасний момент, що обіцяний Кремлем в 2004-2009 роках продуктивний діалог двох країн у газовій сфері якось не клеїться. Пройди український Президент інші життєві університети, ніж ті, які для себе вибрав, він одразу б тверезо оцінив те, що відбувається і виправив помилку. Але на жаль. Більше того, Президент підлив масла у вогонь репресіями проти Юлії Тимошенко. За суду над експремьером скелети в шафі, заховані в історії створення RUE, були вийняті Росією на поверхню. І у зв'язку з таким поворотом подій прогнозувати майбутнє українського гаранта нині стало набагато простіше, ніж раніше. Воно буде непростим. Принаймні, перефразовуючи слова Дмитра Медведєва, «наповненим безліччю тем для прямих і відвертих розмов». Тобто розмови будуть. А справ ніяких.

До речі, минулого тижня Нарешті стало виразно ясно, хто ж іще, крім Дмитра Фірташа та Івана Фурсіна, був третім у списку громадян України, які впливали на управління часток RUE. Як виявилося, в компанію входив ... Юрій Бойко - на той момент голова правління НАК «Нафтогаз України». Коментарі, мабуть, зайві.

Андрій СТАРОСТІН Тимошенко БЮТ

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Відеоархів
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.

Додати коментар


Ваше ім"я:*
Ваш E-Mail:*

Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61