ВО "Батьківщина" » Відео » Дізнайся, як не переплачувати ЖЕКу

Дізнайся, як не переплачувати ЖЕКу

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 5301;  
  • Дата: 11-08-2011, 11:29;  
Дізнайся, як не переплачувати ЖЕКуВідео-конференція адвоката Тетяни Монтян з питань житлово-комунального бєспрєдєлу

Питання ЖКХ є чи найактуальнішими в житті кожної української родини. Адже вартість комунальних послуг протягом останніх декількох років постійно зростає, а тим часом громадянам ніхто не роз’яснює їхньої реальної собівартості. Послуги, вартість яких суттєво б’є по гаманцях українців, незрозуміло скільки коштують, деякі з цих послуг житлово-комунальні організації навіть не надають, а гроші за них справно вносять у платіжки.


Так, наприклад, у Києві існує цікавий прецедент: НКРЄ встановила тарифи на теплову енергію для столичних ТЕЦ 5 та ТЕЦ-6 на рівні 171, 75 грн. за одну гігакалорію. А вже КМДА своїм розпорядженням від 29.12.2010 року визначила їх на рівні 237, 70 грн. (для тих, хто платить до 20 числа кожного місяця) та 253, 15 грн. (для тих, хто сплачує після 20 числа). При цьому, слід відзначити, що НКРЄ у своєму тарифі врахувала не тільки виробництво, але і транспортування теплової енергії до домівок. Тож чому люди повинні платити більше, ніж розцінки НКРЄ – незрозуміло.

Щоб допомогти українцям розібратись в питаннях ЖКХ, у п’ятницю, 13 травня, редакції сайтів «Конфлікти і закони», «Правовий тиждень» та «Інфопорн» провели відео-конференцію з Тетяною Монтян, під час якої адвокат дала вичерпні відповіді на численні запитання читачів з приводу обґрунтованості тарифів на послуги ЖКГ.

- Нині у Києві роздають на підпис договори з ЖЕК. Як сприймати цей документ, і чи потрібно його підписувати?

Що стосується легітимності пропонованих договорів, то українцям слід пам’ятати, що багатоквартирний будинок є співвласністю всіх власників приміщень в ньому. Згідно з Цивільним кодексом, вирішувати питання з приводу того, що робити з цією співвласністю, можуть лише самі співвласники - шляхом прийняття колективного рішення. Тож мешканці багатоповерхівок нехай поцікавляться у начальника ЖЕКу, що обслуговує їхній будинок: на якій підставі саме цей ЖЕК обслуговує їхній будинок? Чи може керівництво цієї установи пред’явити колективне рішення співвласників, висловлене хоча б у якійсь формі? Після того, як громадяни усвідомлять, що ніхто не уповноважував певний ЖЕК обслуговувати саме цей будинок, вони зрозуміють, що пропоновані договори не варті навіть того паперу, на якому надруковані. Але ЖЕКи роблять спробу легалізувати свою діяльність з обслуговування конкретного будинку. Оскільки ЖЕКи обслуговують будинки нелегітимно (без колективного договору з усіма мешканцями), тому вони і намагаються нав’язати громадянам підписувати усілякі договори. Тож договори, що пропонують людям на підпис, є нелегітимними - і саме так їх слід сприймати.- В рахунках за житлово-комунальні послуги однією з найбільших сум до сплати зазначаються послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Під цим абстрактним визначенням незрозуміло, про які саме послуги йдеться і за якими тарифами вони надаються мешканцям будинку. Також незрозуміло, де саме починається і де закінчується ця прибудинкова територія. Як це з’ясувати?

Це неможливо з’ясувати доти, поки мешканці будинку не вирішать створити ОСББ. Навіть активні ОСББ витрачають чимало часу, щоб отримати відповідь на це питання. Звісно, індивідуально можна зробити спробу подати запити управління земельних ресурсів і поцікавитись, що саме з цього приводу міститься в кадастрі. Але це ні до чого не призведе.- Що потрібно зробити, щоб прибрати з платіжок рядок «обслуговування придомової території»?»

Зібратись і прийняти колективне рішення щодо того, що мешканці будинку замовляють у ЖЕК певний перелік послуг, а інші послуги не замовляють і платити за них не будуть.- Мене не влаштовують нові тарифи (враховуючи якість наданих послуг), тому деякий час за комунальні послуги я не платив. Чи розповсюджується позовна давність на заборгованість за комунальні послуги трирічної давнини, якщо я почав сплачувати лише за поточні рахунки?

Позовна давність – три роки (стаття 257 Цивільного Кодексу України). Але подавати можна будь-які позови — це право позивача. Якщо ж відповідач хоче, щоб з нього стягнули борг лише в межах позовної давності, то про це потрібно зробити заяву в суді.- ЖЕК наполягає на укладанні з ним договору з обслуговування будинку та прибудинкової території. Але, зважаючи на якість цих послуг - а скоріше, їхню відсутність - я не бажаю його підписувати. Які негативні наслідки для мене настануть при відмові підписувати цей договір, чи можуть мене змусити це зробити? Якщо я не підписую договір,чи матиме після цього ЖЕК право пред’являти мені рахунки без договору та стягувати за них заборгованість?

Шкоди від непідписання подібного договору не буде, оскільки ЖЕК позбудеться можливості посилатись на підписаний договір, коли подаватиме позов до суду з приводу стягнення боргових платежів. Якщо ж договір не підписаний, то до ЖЕК можна відправити заяву, в якій зазначити, що ніхто з мешканців не знає, на якій підставі ця установа обслуговує їхній будинок, оскільки з нею ніхто не підписував колективного договору на обслуговування будинку. Цивільним Кодексом України визначена свобода укладання договорів. Наприклад:особисто я нічого з вами укладати не хочу. Але якщо ви зробите щось корисне для нашого будинку і надасте підтверджуючу документацію, то я сплачу свою частку. Саме так може вчинити громадянин, якщо він не бажає об’єднуватись з сусідами і приймати колективне рішення.Джерело Тимошенко #a#Турчинов

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.

Додати коментар


Ваше ім"я:*
Ваш E-Mail:*

Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61