ВО "Батьківщина" » Події » Житловий гоп-стоп

Житловий гоп-стоп

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 5049;  
  • Дата: 5-08-2011, 09:03;  
Житловий гоп-стопСкандальний проект Житлового кодексу провалений Верховною Радою ще в лютому. Але незадовго до парламентських канікул раптом з'ясувалося, що у ВР циркулює черговий проект ЖК, мало відрізняється від попереднього.
Більше того, існує ще й певний проект поправок до Закону «Про житлово-комунальні послуги» - такий собі «міні-Житлокодексі», який переслідує явно бандитські мети. Додатково до тарифного грабежу олігархічний капітал наполегливо прагне контролювати житлову сферу.

Щоб мати повну можливість відверто і цинічно грабувати громадян.
Попередній проект Житлового кодексу провладна більшість протягнуло через перше читання, але в лютому документ зняли з обговорення після шквалу критики в ЗМІ і різкої реакції експертів. Але в кінці травня раптом з'ясувалося, що якийсь проект ЖК скоро буде розглядатися в комітетах парламенту для підготовки до другого читання! У наявності не просто порушення регламенту Ради, а, по суті, злочин! Адже зараз мова може йти лише про створення нового законопроекту, з подальшою процедурою реєстрації, першого і наступного читань.

Черговий зародок кодексу містить ті ж бандитські норми, що і попередній. Протаскується пеня за несвоєчасну оплату ЖКП у розмірі 0,1% (замість нинішніх 0,01%). І це - на тлі стрімкого зростання цін, тарифів, безробіття, боргів по зарплаті, а також різкого падіння реальних і навіть номінальних доходів громадян в умовах економічної кризи! Вимальовується чисто бандитська схема: «поставити на лічильник» громадян, щоб потім відібрати у них житло за «борги», нав'язувані державою.

З тупим завзятістю уряд лобіює затію ліквідації ЖЕКів, створення ОСББ і якихось керуючих компаній. Хоча практика Україні та Росії вже показала, що подібна модель веде до відчайдушної корупції, неприкритому бандитизму, дерибану і розвалу ЖКГ, експропріації житла громадян. Знову нав'язується норма, згідно з якою рішення про створення ОСББ, так само як і резолюції самих ОСББ, можуть прийматися як мінімум третина мешканців будинку. Це загрожує тим, що рішеннями ОСББ будуть маніпулювати, як це відбувається з постановами зборів акціонерів при здійсненні рейдерських захоплень підприємств.

І це неминуче спричинить за собою загрозу втрати громадянами власного житла. За проектом ЖК, постачальники комунальних послуг, керуючі фірми і правління ОСББ не будуть нести відповідальність за свою бездіяльність, подібно забудовникам, затягує терміни здачі будинків в експлуатацію. Крім того, в новому законопроекті знову простягається наступна норма: якщо будинок розташований в місці, яке комусь сподобалося нібито для соціальних потреб, то мешканців можуть запросто виселити, не гарантуючи їм при цьому надання іншого даху над головою. Словом, справжній гоп-стоп.

Казка від Рибака про «рибку»

Але й це ще не все. Напередодні депутатських канікул профільна парламентська комісія нишком і з порушенням регламенту схвалила «міні-Житлокодексі» - законопроект про внесення змін до Закону «Про житлово-комунальні послуги». Розробником цього творіння виступив потужний «регіонал-Литвина-тушечний» авторський колектив, до якого входять нардепи Бондик, Баранов, Прутнік, Плотніков, Литвин, Харлім, Шпенов, Стельмашенко, Крук. Суть - нав'язати мешканцям керуючі компанії, позбавивши власників квартир права голосу.

На порядку денному парламентського комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики це питання стояло третім, але його розглянули і затвердили першим, всього за п'ять хвилин, причому за відсутності кворуму. З 17 членів комітету на засіданні були присутні лише 7. Знову-таки в наявності кримінальний злочин! Очолював цей «сходняк» голова комісії, «регіонал» Володимир Рибак, який зображає з себе такого собі досвідченого аксакала, що, втім, не заважає «дідусеві донецького регіоналізму» демонструвати «чисто конкретні» звички!

Бандитська суть законопроекту навіть не приховується. ОСББ будуть єдиною формою управління будинком. Вони не несуть ніякої відповідальності за надання комунальних послуг. Рішення приймається мінімум третина власників квартир, допускається заочне голосування, можливість прийняття спільних резолюцій власниками житлових і нежитлових приміщень різних будинків, що відкриває широку можливість для маніпуляцій кворумом в корисливих цілях.

Нав'язується оплата комунальних послуг, наприклад, води чи електроенергії, пропорційно відношенню житлових і нежитлових приміщень, що перебувають у власності, до загальної площі цих приміщень, що є, по суті, чистим «розлученням на бабки». Є підозра, що переслідується також мету змусити мешканців платити не тільки за надання ЖКП, а й за якісь «послуги з управління». Встановлюється, що орган місцевого самоврядування може призначити керуючу компанію без конкурсу і згоди громади шляхом оголошення у ЗМІ.

Розруха не в клозетах

Істерія, яку уряд і місцева влада підняли навколо необхідності термінової заміни ЖЕКів на ОСББ, штучно підігрівається бандитським капіталом саме для того, щоб прибрати ЖКГ та житло громадян до рук. Адже насправді ЖЕКи - це ті ж ОСББ! В ідеалі - комунальні підприємства, підпорядковані виборним органам місцевого самоврядування, а через них - територіальній громаді, тобто громадянам. І якщо всю цю систему змусити працювати хоча б так, як вона працювала раніше, це буде великим кроком вперед в порівнянні з нинішнім розвалом.

Крім того, наполегливо педаліруемая ідея відмови від ЖЕКів і заміни їх ОСББ має на меті зняти з державної та місцевої влади будь-яку відповідальність за стан житлових будинків, переклавши її на плечі громадян. Протягом 30-50 років мешканці хрущовок і брежневок у складі квартплати оплачували амортизаційні відрахування на майбутній капремонт та реконструкцію будинків. Термін вже підійшов. Але тепер їм кажуть: цих грошей немає, а тому всі витрати по утриманню та ремонту будинків беріть на себе у формі ОСББ під наглядом керуючої компанії, яка (читайте між рядків) буде дерибанити ваші гроші і виселяти за несплату за грабіжницькими тарифами!

З речами на вихід

Відзначимо попутно, що житлом взагалі не потрібно управляти. Вдома слід обслуговувати, ремонтувати, підмітати в них, мити підлоги, ремонтувати унітази і вивозити сміття. Але цим «управляючі» займатися не хочуть, вони жадають одного - «рубати капусту», сидячи в офісі.

Є ще один нюанс. Економічна криза поховав багато схем швидкого збагачення на інфляційних «міхурах», наприклад будівництво і спекуляцію інвестиційною нерухомістю. Багато ріелторів, девелопери, керуючі активами і навіть будівельні фірми залишилися не при справах, і їм потрібно на чомусь заробляти гроші. Ось вони і звернули увагу на великий жілкомсектор, де обертаються великі капітали. А шляхом роздування тарифів грошові потоки можна суттєво збільшити. Уж влада-то постарається накачати їх бандитськими законами. До того ж відкривається необмежений простір для експропріації житла громадян і землі, на якій воно розташоване. Це ж справжній Клондайк!

Таким чином, мета затії з Житловим кодексом очевидна, проста і надійна, як автомат Калашникова, - грабіж. Вкрай небезпечною в цьому сенсі є соціальна апатія, так би мовити, «мовчання ягнят», відсутність масових і рішучих акцій протесту. Як би не довелося незабаром прокинутися без даху над головою!

Джерело БЮТ Сергій Василюк

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт обов'язкове.

Додати коментар


Ваше ім"я:*
Ваш E-Mail:*

Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61