ВО "Батьківщина" » Обговорення актуальних питань » Кабмін виключає можливість фінансування ОСББ державою

Обговорення актуальних питань

Кабмін виключає можливість фінансування ОСББ державою

  • Розмістив: admin;  
  • Прочитано: 4393;  
  • Дата: 12-07-2011, 14:32;  
Кабмін виключає можливість фінансування ОСББ державоюЗараз на розгляді парламенту знаходяться два законопроекти, що стосуються особливостей створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, законопроект Кабміну «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (№ 8474). Однак Всеукраїнський союз власників житла ще 4 роки тому вніс власний законопроект № 44-23, що стосується змін до законодавства про ОСББ.

Я вважаю, що громадськість повинна ознайомитися з обома документами. Особливо це стосується спільноти, яка планує займатися розвитком ОСББ на різних рівнях. Люди, які не хочуть наводити лад у своєму домі, ці законопроекти читати, вообщем-то, не будуть.

Нововведення, долю яких вирішує парламент, стосуються не тільки діючих ОСББ. Адже, приміром, наш законопроект покликаний створити максимально комфортні умови для їх створення.

Однак 2 травня 2011 р. почати діяти зміни до базового Закону України «Про ОСББ». У них сказано, що реєстрація об'єднань повинна відбуватися відповідно до до Закону «Про реєстрацію юридичних осіб». Це означає, що всі учасники для створення ОСББ повинні запевнити свої підписи нотаріально. Кожен такий підпис коштує 100 грн. Плюс - виїздне обслуговування нотаріуса. Проект Кабміну цю норму залишає чинною.

Уже зараз надходить інформація з обласних центрів про те, що державні реєстратори вимагають нотаріально завірені підписи співвласників. У проекті, авторами якого є наша громадська організація, сказано, що в протоколі повинні стояти тільки два підписи: голови зборів і його секретаря.

Це нововведення, яке, на мою думку, може призупинити процес створення та реєстрації ОСББ, навіть не розглядалося у профільному комітеті парламенту.

Переходимо до статті «Кошти об'єднання». У нашому документі зазначено, що «кошти об'єднання - це також кошти з державних і місцевих бюджетів, отримані на основі співфінансування для утримання і ремонту будинку». Цього в урядовому законопроекті немає.

Що ж до окремих цифр, то зазначу, що кілька років тому ми з радістю приймали государственноую програму реформування ЖКГ 2009-2014 рр.. Фінансування створення ОСББ в ній було прописано досить докладно, по пунктах, а загальна сума вимірювалася кількома мільярдами.

Проте державний бюджет на цей рік виділив зі спеціального фонду на реалізацію програми реформування всього 100 млн грн. Тобто надходження коштів ще не гарантовано. Грошей не вистачає катастрофічно.

Наша громадська організація має серйозний вплив на законодавчі ініціативи у цьому напрямку. Тому на додаток до програми реформування ЖКГ на 2009-2014 рр.. містилося додаткове фінансування, необхідне для нормальної реалізації програми. Однак у бюджеті на кожний рік цих грошей немає.

Для того, щоб громадська організація могла впливати на важливі для населення речі, вона, в першу чергу, повинна впливати на законодавчі процеси і мати можливість донести їх до народу.

Якщо говорити про активізацію в бік створення ОСББ, держава просто хоче перекласти проблеми, пов'язані з утриманням будинку, на плечі власників. Це цілком зрозуміла позиція держави - коштів на підтримку житлового фонду в належному вигляді немає. І бути їх не може. У сучасній структурі квартирної плати капітальні ремонти, на відміну від радянських часів, не закладені.

Однак це один з небагатьох випадків, коли інтереси влади і народу співпали. Оскільки розраховувати на комунальні ЖЕКи сенсу немає.

Березовчук Михайло, заступник голови Всеукраїнського союзу власників житла, для ІА «Україні Комунальна». Тимошенко Кальченко
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Додатково по категорії

Додати коментар


Ваше ім"я:*
Ваш E-Mail:*

Останні матеріали

    По указанному критерию материалов нет

Опитування

Оцінка діяльності теперішнього уряду

Дуже добре
Задовільно
Потерпимо ще
Не задовільно
Сам негатив
Терпець урвався

Сайт Юлії Тимошенко

XML error in File: http://www.tymoshenko.ua/uk/rss
XML error: Undeclared entity error at line 23

Партнерські лінки


Партнери


Вступити до лав партії

Персональні сторінки

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

Персональний сайт
Європейська народна партія

Новини


Контактна інформація:

ВО Батьківщина Світловодськ

Адреса організації та громадської приймальні: м. Світловодськ, вул. Леніна, 96, кімн. 41

Email: svitlovo@ukrpost.ua

Телефон: (05236) 2-97-61